September 11, 2012
Pizza, Dans ve Öpücük

Barack Obama ve Scott Van DuzerTam iki gün önce ne zamandır yapmadığım bir şey yaptım ve eve pizza söyledim. Hani zaten söylemesem Scott Van Duzer yüzünden söylerdim diye düşünüyorum. Niye mi?

Satır aralarında çok şey yatan haberlerden biriydi Barack Obama'nın 6 Kasım başkanlık seçimleri öncesinde Florida eyaletinde bir pizzacıyı ziyareti. Kendi kendime, Big Apple Pizza buralarda olsa da bu adam kendine yakın bulduğuna ikinciyi pizzayı bedavaya gönderse dedim. Acaba Başkanın sipariş verdiği 20 pizzanın parasını alırken indirim yapmış mıdır? Bizim buradaki pizza promosyonlarına göre tartışmasız çok daha içten.

Genel olarak baktığımız bizdekilerin aksine bir Başkanın "kiss cam"de öpüşmesi, Ellen Show'da dansı falan gayet doğal. Artık sadece haplarını alması gereken Clint Eastwood'a taktığı kapakta çok iyiydi. Hatta gelsin adaylığını burada koysun. O kapakları da burada sanatçı kimliğini unutanlara taksın. Her şey bir yana ilerde bu adamın yaşında falan böyle Obama çifti aile dostum olsun isterim. O halde en azından gelsin emekliliğini falan buralarda geçirsin razıyım.

Ülkemize döndüğümüzde ise "boş koltuğa Obama muamelesi yapan” insanlar bitmek bilmez. Mevcut Amerikan dış politikasını falan bir kenara bıraktığımızda bu adam benim için en azından bu insanlardan daha sempatik.